• 20 stycznia, 2022
  • -

Intensywna praca, treningi, wywiadówka, wizyta u weterynarza, a po godzinach zajęcia dodatkowe… bywa tak, że w naszym zabieganym życiu ciężko jest znaleźć kilka wolnych godzin na domowe porządki. Czy wiesz, że zastosowanie odpowiednich mebli i rozwiązań technologicznych może znacząco skrócić czas potrzebny na sprzątanie i dać Ci dodatkowe kilka chwil dla siebie? Dziś skupimy się na kuchni – poznajcie wygodne w sprzątaniu meble kuchenne na wymiar.

Łatwe w czyszczeniu meble do kuchni

Wspominając, że meble kuchenne są szczególnie narażone na zabrudzenia, raczej nie odkryjemy Ameryki. Chlapiące sosy, kipiący makaron, sok strzelający z owoców i dzieci robiące kanapki na blacie – to tylko kilka przyczyn bałaganu powstającego w kuchni. Powstawaniu zabrudzeń raczej nie będziemy w stanie zaradzić, dlatego warto podejść do tematu z zupełnie innej strony. Stały rozwój branż stolarskiej i meblarskiej skutkuje wprowadzaniem nowych, łatwych w czyszczeniu lakierów i tworzyw. Dobrym przykładem jest tutaj powłoka antyfingerprint, inaczej zwana powłoką anti fingerprint lub po polsku, powłoką antypalcową.

Fronty kuchenne z powłoką antypalcową są odporne na odciski palców – problem, który zna każdy, w kogo domu znajduje się kuchnia z połyskującymi frontami. Tego typu kuchnie potrafią stracić swój urok właśnie przez odciski na frontach – tym bardziej, jeśli znajdują się w mocno nasłonecznionym miejscu, przez co ślady palców są jeszcze bardziej widoczne. Fronty kuchenne antyfingerprint, są również dużo wygodniejsze w czyszczeniu – kilka pociągnięć ściereczką lub ręcznikiem pozwala usunąć większość zabrudzeń.

Łatwe w czyszczeniu blaty kuchenne

Blat to jeden z najbardziej narażonych na zabrudzenie elementów kuchni. Dlatego, jeśli zależy nam na kuchni wygodnej w czyszczeniu, to przy doborze odpowiedniego blatu należy zwrócić uwagę na jego materiał wykonania oraz fakturę powierzchni. Blaty laminowane oraz kamienne to opcje łatwe w czyszczeniu – minusem tego pierwszego jest niższa odporność na uszkodzenia. Blaty laminowane potrafią doskonale imitować naturalne tworzywa, nigdy jednak nie będą miały trwałości litego drewna lub tym bardziej, kamienia.

Jeśli planujesz zakup blatu kamiennego, wybierz wariant polerowany – blaty nierówne i matowe są równie estetyczne jednak ze względu na fakturę powierzchni, są trudne w czyszczeniu. Pozostały nam jeszcze kuchenne blaty drewniane lite i klejone. W ich wypadku najłatwiejsze w czyszczeniu są drewniane blaty klejone. Kuchenny blat drewniany powinien być dodatkowo zabezpieczony olejem lub lakierem, przy czym blaty lakierowane są dużo bardziej odporne na zabrudzenia.

Ergonomiczne meble kuchenne na wymiar

Porządek w kuchni jest także uzależniony od projektu i ergonomii mebli. Szuflada z akcesoriami kuchennymi powinna być zawsze pod Twoją ręką, kiedy przygotowujesz posiłek, natomiast patelnia z usmażonymi składnikami nie powinna pokonywać wraz z Tobą całej długości kuchni, by dotrzeć do odpowiedniego blatu. Chodzi o zapewnienie swobody ruchów i wygody gotowania – jako ZAAR – kuchnie Bielsko, oferujemy wysokiej klasy kuchenne meble na wymiar. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, ponieważ każde wnętrze jest inne i zależy nam na tym, aby projektowane przez nas meble idealnie się do niego wpasowały. Projektujemy kuchenne meble loftowe, meble kuchenne drewniane, ale nie tylko – nasza oferta bogata jest w niestandardowe rozwiązania, a każdy mebel wykonujemy z dbałością o najdrobniejszy detal. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!