Dobrze dobrane meble sprawią, że nawet niewielka łazienka będzie funkcjonalna, a każda z rzeczy znajdzie swoje miejsce. Z pewnością ułatwi to utrzymanie porządku. Jakie więc meble w szczególności powinny znaleźć się w łazience? Na co zwrócić uwagę, wybierając szafy i szafki? Zachęcamy do lektury! 

Meble do łazienki ‒ jakie wybrać?

Oczywiście dobór mebli uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji, a także od metrażu czy kształtu łazienki. Wśród w szczególności zalecanych mebli znajdują się: 

  • Szafka pod umywalkę ‒ szafka pod umywalką to jeden z podstawowych mebli łazienkowych. W zależności od naszych indywidualnych preferencji może to być szafka rozwierna bądź z szufladami. Oba rozwiązania są bardzo praktyczne i umożliwiają przechowywanie różnego typu artykułów. 
  • Szafka z lustrem nad umywalką ‒ dobrą opcją, w szczególności w przypadku łazienek, w których nie ma zbyt wiele miejsca, będzie szafka z lustrem nad umywalką. W takiej szafce umieścić możemy najpotrzebniejsze rzeczy, na przykład szczoteczkę i pastę do zębów, kosmetyki. 
  • Słupek ‒ pojemny słupek z pewnością okaże się bardzo przydatny. Taki słupek to idealne miejsce na kapsułki do prania, proszek i wiele, wiele innych artykułów. 
  • Komoda ‒ jeśli mamy dostatecznie dużo miejsca w łazience, zdecydować się możemy na komodę. W komodzie możemy przechowywać na przykład ręczniki.  

Dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar. Dzięki temu szafki, komody, słupki będą idealnie dopasowane zarówno do przestrzeni łazienkowej, jak i do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Meble do łazienki ‒ na co zwrócić uwagę? 

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, wybierając meble do łazienki? Przede wszystkim takie meble powinny być wykonane z odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Ważne też, by były odporne na działanie wody i wilgoci. Najlepiej, aby zaimpregnowany był cały mebel, nie tylko jego front. 

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie, kilka razy dziennie. Warto więc zadbać o to, by była funkcjonalna i, aby znalazły się w niej pojemne meble, które umożliwią przechowywanie różnego typu artykułów, kosmetyków, środków czystości. Wśród mebli, które w szczególności sprawdzają się w łazienkach, wymienić możemy szafkę pod umywalkę, szafkę nad umywalką, słupki, komody.