• 1 grudnia, 2020
  • -
tilted-house | ZAAR | nowoczesne wnętrza | Bielsko

Kuchnia typu servo-drive to nowoczesne rozwiązanie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie w domu. Kuchnia typu servo-drive to zaawansowany system zamykania i otwierania szuflad i szafek kuchennych. Jak to się dzieje? Wystarczy tylko lekko nacisnąć na szafkę lub szufladę i otwiera się samoczynnie! Wszystko odbywa się delikatnie, cicho bez zbędnych zakłóceń. Ponadto każdy pojedynczy model charakteryzuje się ogromną elegancją, dodaje kuchni niebywałego uroku i przede wszystkim poprawiają ich funkcjonalność. Taki system otwierania szafek niesie ze sobą szereg wielu korzyści. Ponadto ich konstrukcja nie jest aż tak skomplikowana jak mogłoby się na początku wydawać.

Niebywałe możliwości

Pierwszą korzyścią płynącą z posiadania kuchni typu servo-drive jest długość i szerokość szuflad. Możesz je zastosować do wszystkich wymiarów, to wszystko zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji. Za pomocą dotyku dłoni, łokcia lub biodra możesz otworzyć zarówno szafki, jaki niezbędne dla kuchni artykuły gospodarstwa domowego, jak np. zmywarki lub lodówki. Współczesne wspomaganie pani domu również posiada bardzo zaawansowany system zamykania.Nawet jeśli nie uda Ci się domknąć szuflady, to ona zamknie się samoczynnie. Co więcej, niebywałą zaletą takich szafek jest rozpoznanie czy użytkownik się opiera o szafkę czy chce ją otworzyć. W trakcie opierania się szafka lub szuflada w ogóle się nie otworzą, ponieważ czujniki skutecznie są stanie rozpoznać różnicę między oparciem a otworzeniem. Ponadto modele mebli są bardzo bezpieczne dla małych dzieci i zwierząt, w trakcie otwierania bądź zamykania nie dojdzie do wypadku.

Co się stanie w trakcie awarii prądu?

Największym zmartwieniem osób decydujących się na rozwiązanie w postaci kuchennych mebli servo-drive jest prawdopodobieństwo awarii prądu. Budzi się obawa, że potrzebne rzeczy mogą na dłuższy czas utknąć w szafce. Co w takim przypadku się dzieje? Współczesna technologia umożliwia działanie kuchennych mebli typu servo-drive nawet bez prądu! Wystarczy tylko chwycić za krawędź i otworzyć szafkę lub szufladę. Niemniej jednak awarie prądu to znikomy problem i nie należy się o to aż tak bardzo martwić. Współcześni producenci mebli kuchennych starają się, żeby technologia mogła się również sprawdzić nawet jeśli zabraknie prądu.

Z czego się składają elektryczne szafki?

Podstawowymi elementami tworzącymi trwałą konstrukcję szafki są:

  • Okablowanie, czyli system łączy umożliwiających dostosowanie się do wszystkich warunków panujących w kuchni;
  • Zasilanie, czyli możliwość uruchomienia sprzętu niezależnie od rodzaju zasilacza;
  • Jednostka napędu, czyli element umożliwiający cały proces otwierania za pomocą dotyku dłoni lub łokcia.

Podsumowanie

Elektryczne wspomaganie Pani domu za pomocą dotykowych szafek to rozwiązanie na miarę XXI wieku! Nadaje ono kuchni ogromnej funkcjonalności, wygody i przede wszystkim nietuzinkowego designu, który będzie nadawał kuchni nietypowego charakteru nawet na przestrzeni kilku lat. Szafki servo-drive są również bardzo bezpieczne. Dlatego warto rozważyć zakup takiej opcji żeby nadać swojej kuchni odświeżonego designu!