• 30 grudnia, 2020
  • -

Stoły wykonane z litego drewna to meble najwyższej jakości ‒ piękne i trwałe. Zarówno mniejsze stoliki kawowe, jak i większe modele przeznaczone do kuchni bądź jadalni stanowią gwarancję wyjątkowej estetyki i ponadprzeciętnej trwałości. Co jeszcze warto wiedzieć na temat stołów z litego drewna? Zachęcamy do lektury!

Lite drewno – co warto wiedzieć?

Warto choć chwilę uwagi poświęcić wspomnianemu w tytule materiałowi, czyli litemu drewnu. Lite drewno to wyjątkowy, szlachetny, a zarazem bardzo wymagający materiał. Zanim powstanie stół bądź inny mebel, drewno jest w odpowiedni sposób sezonowane, następnie rozpoczyna się proces skomplikowanej obróbki, w końcowym etapie przeprowadzana jest impregnacja.

W zależności od preferencji zdecydować się możemy na stoły bądź inne meble wykonane z różnych gatunków litego drewna, między innymi takich, jak dąb, buk, olcha sosna, jesion czy drewno egzotyczne.

Stoły z litego drewna ‒ zalety

  • Zarówno stoły z litego drewna, jak i inne meble wykonane ze wspomnianego materiału wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością, stanowią zakup na lata, często przekazywany z pokolenia na pokolenie.
  • Meble drewniane są odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne.
  • Drewno to materiał higroskopijny, który reguluje poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu.
  • Przy produkcji mebli z litego drewna nie są wykorzystywane lakiery czy kleje, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, a w szczególności dla alergików.
  • Meble z litego drewna to oczywiście ponadczasowy design oraz unikalność – nie znajdziemy dwóch identycznych desek. Co więcej, naturalne usłojenie prezentuje się przepięknie.

Stoły z litego drewna 

Bez względu na to czy szukamy dużego stołu do jadalni, średniej wielkości stołu kuchennego, czy mniejszego stolika kawowego, ważne jest, aby wybrany model był wygodny, funkcjonalny, współgrał z pozostałymi elementami wystroju i służył rodzinie przez długie, długie lata. W końcu to właśnie przy stole wspólnie spożywamy posiłki, rozmawiamy, spędzamy czas.

W przypadku stołów z litego drewna wybór jest coś duży, co więcej, takie stoły często wykonywane są na zamówienie, dzięki czemu mogą być w 100% dostosowanie do preferencji zainteresowanego. Kupno stołu na wymiar daje możliwość dopasowania zarówno pod względem wymiarów, jak i kształtu i designu.

W zależności od preferencji zakupić możemy stół prostokątny, kwadratowy bądź okrągły, o różnej wielkości, z nogami metalowymi lub drewnianymi, w różnych odcieniach. Ciekawym rozwiązaniem są stoły z litego drewna z elementami wykonanymi z żywicy.

Podsumowanie

Lite drewno to materiał najwyższej jakości, piękny i bardzo trwały. Stoły wykonane z litego drewna są zakupem na długie lata, często służą całym pokoleniom. W zależności od preferencji zdecydować się możemy stół drewniany z nogami metalowymi, bądź drewnianymi, o różnych odcieniu i wielkości. Ciekawym rozwiązaniem są także stoły drewniane z elementami z żywicy.