• 31 października, 2022
  • -

Home office – meble na wymiar w domowym gabinecie

Pandemia covid sprawiła, że coraz większą popularność zyskuje praca zdalna, co za tym idzie wymaga to urządzenia w domu funkcjonalnego stanowiska do home office. W takim przypadku idealnie sprawdzą się meble na wymiar. Jak powinno wyglądać domowe biuro? Co powinno się w nim znajdować? Stanowisko do pracy home office powinno być przede wszystkim wyposażone w wygodne biurko i krzesło biurowe. Meble do domowego biura powinny spełniać zasady ergonomii i funkcjonalności, a ich design – dopełniać aranżację całego wnętrza.

Jak wybrać biurko do domowego biura?

Wygodne biurko do home office powinno być na tyle długie i głębokie, aby pomieściło wszystko to, co jest Ci niezbędne do wykonywania obowiązków. Biurko dla osoby średniego wzrostu powinno mieć wysokość 72–75 cm. Osobom o wzroście powyżej 180 cm polecane są biurka o wysokości 80, a nawet 85 cm. Warto również pamiętać, aby dobrze dopasować ilość półek i szuflad do własnych potrzeb. Żeby w gabinecie nie tworzył się chaos, należy zadbać o przechowywanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Jeśli pracujesz z dużą ilością dokumentów, muszą mieć swoje miejsce. Organizacja dokumentów, podręcznych narzędzi papierniczych czy książek wymaga odpowiednio dużo miejsca.

Wygodny fotel w home office, na co zwrócić uwagę?

W pełni zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie miejsce do pracy lub nauki. Co powinno mieć dobre krzesło do pracy na home office:

  • obrotowe siedzisko,
  • regulację wysokości siedziska,
  • regulację pochylenia oparcia,
  • profilowane podłokietniki,
  • regulowany zagłówek,
  • podparcie lędźwiowe

Jeśli chodzi o materiał krzesła biurowego, to polecane są zwłaszcza fotele ze skóry naturalnej. Równie popularne są biurowe krzesła z oparciem ażurowym (z siatki), które zapewniają cyrkulację powietrza.

Jeśli jesteś na etapie wyboru mebli do swojego domowego gabinetu, warto wybrać meble na wymiar. Mają one tę zasadniczą zaletę, że pozwalają na ogromną swobodę aranżacji i wiele różnych kombinacji. Masz możliwość zaaranżowania przestrzeni biurowej wedle indywidualnych wymagań, a także dopasowania mebli na wymiar do indywidualnych potrzeb.