• 30 września, 2022
  • -

Stylowa kuchnia na wymiar – jak powinna wyglądać?

Stylowa kuchnia na wymiar inaczej nazywana jest kuchnią w stylu angielskim. W Zaar meble jest to przede wszystkim połączenie nowoczesności z tradycją. Stylowa kuchnia na wymiar wybierana jest z reguły przez osoby lubiące klasyczne i nietypowe połączenia. Warto wiedzieć, że wnętrze w takiej stylistyce przepełnione jest dodatkami. To tutaj swoją charakterystyczną rolę odgrywają liczne szprosy, listewki, sztukaterie, czy zdobienia w postaci uchwytów. Bez wątpienia kuchnia urządzona w stylu angielskim ma swój niepowtarzalny urok i charakter. Czym charakteryzuje się jeszcze stylowa kuchnia na wymiar ? Fronty szafek są najczęściej białe lub kremowe tworzą spójną całość. Jedną z cech stylu angielskiego jest duża liczba szuflad i zamykanych szafek, często występują również przeszklenia. Przeszklone witryny, przypominające kredensy, niczym w domu babci dodają tu ogromnej przytulności.

Jakie kolory w stylowej kuchni dominują? Jasna kolorystyka jest tutaj nieodłączna, dotyczy ona zarówno mebli jak i podłóg czy ścian. Stylowa kuchnia na wymiar to przede wszystkim jasne kolory takie jak biel i ecru, ale uwielbiamy nowoczesne rozwiązania, dlatego wykonujemy stylowe meble na wymiar w różnych kolorach.  Wszystko musi być jednym spójnym ciągiem szafek, szuflad i przegródek. Jaki kolor blatu będzie odpowiedni w kuchni angielskiej? Warto wybrać ciemny kolor, który nada całości smaku i wyróżni część roboczą pomieszczenia.

Aby kuchnia była zarówno przytulna jak i funkcjonalna, warto postawić na wyspę. Wypełni pustą przestrzeń w pomieszczeniu, a dzięki niej zyskasz dodatkowe miejsca na przyrządzanie posiłków. Pamiętaj, żeby zachować spójną całość, wyspa powinna być zaaranżowana tak jak reszta mebli. Jeśli posiadasz kuchnię połączoną z jadalnią dopasuj stół do mebli kuchennych – chętnie Ci w tym pomożemy i wykonamy stół na wymiar.

Aby kuchnia była zarówno przytulna jak i funkcjonalna, warto postawić na wyspę. Wypełni pustą przestrzeń w pomieszczeniu, a dzięki niej zyskasz dodatkowe miejsca na przyrządzanie posiłków.

 

Wnętrza urządzone w stylu angielskim mają swój niepowtarzalny urok i charakter. W Zaar meble na wymiar dbamy o to, by do rąk naszych Klientów trafiały stylowe meble kuchenne, dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

Zapraszamy do naszego showroomu ZAAR meble bielsko