• 29 lipca, 2022
  • -

Kuchnie na wymiar bielsko – jaki kolor wybrać ?

Białe kuchnie na wymiar bielsko są niezwykle uniwersalne i od wielu lat są jednymi z najbardziej wybieranych kolorów właśnie do kuchni. W czym tkwi fenomen białych kuchni na wymiar ? Przede wszystkim biel jest zdecydowanie uniwersalnym kolorem, białe kuchnie na wymiar bielsko sprawdzają się dosłownie w każdym stylu, czy wnętrzu. W nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach będą prezentować się efektownie i delikatnie. Uniwersalny charakter barwy wpływa na jego popularność, która nie słabnie od dekad. Jednak zmieniające się trendy wnętrzarskie sprawiają, że coraz częściej klienci decydują się na inną, często bardziej odważną kolorystykę.

Kuchnie na wymiar bielsko w kolorze

Podczas, gdy białe szafki to uniwersalny wybór dla każdego, to kuchnie na wymiar bielsko z ciemnymi frontami świadczą o dążeniu do indywidualności we wnętrzu. Czarna kuchnia na wymiar to również ponadczasowe i eleganckie zestawienie, do takiego wyjątkowego projektu wkomponować można niemal każdy materiał oraz bardzo wiele innych kolorów. Projektanci podpowiadają, aby zamiast ograniczać się do jednego koloru wybrać kolor bazowy i uzupełnić go mocniejszym akcentem kolorystycznym. Warto zestawić ze sobą dwa lub trzy odcienie. Często praktykowanym rozwiązaniem jest łączenie czerni lub szarości z frontami w kolorystyce drewna.

Czysta kuchnia – czy kolor mebli na wymiar ma znaczenie ?

Jeśli wybierając kuchnie na wymiar bielsko myślisz o funkcjonalności to świetny pomysł bo kolor nie ma tu żadnego znaczenia. Stały rozwój branż stolarskiej i meblarskiej skutkuje wprowadzaniem nowych, łatwych w czyszczeniu lakierów i tworzyw. Dobrym przykładem jest tutaj powłoka antyfingerprint, inaczej zwana powłoką anti fingerprint lub po polsku, powłoką antypalcową. Fronty kuchenne z powłoką antypalcową są odporne na odciski palców ! Koniec z nieestetycznymi odbitymi paluszkami na szafkach.

Reasumując jeśli łamiesz sobie głowę nad problemem, jaki kolor mebli kuchennych wybrać, zastanów się, jaki styl będzie przyświecać całej aranżacji, jak wygląda otoczenie kuchni. Przede wszystkim pamiętaj, że jest ona Twoim królestwem i to Ty masz się w niej dobrze czuć – resztę zostaw nam.