• 28 czerwca, 2021
  • -

Nie da się ukryć, że tuż obok minimalizmu, w Polsce zagościł także styl loftowy. Zamiłowanie do cegieł, metalu, prostych, najczęściej ascetycznych mebli, jest obecnie bardzo popularne. Nic dziwnego, ponieważ takie pomieszczenia prezentują się naprawdę świetnie! Dodatki i meble w stylu loftowym sprawiają, że mieszkanie zyskuje indywidualny charakter i jest niezwykle nowoczesne. Jednym z pomieszczeń, które chętnie urządzane jest w tym stylu, jest oczywiście kuchnia. W jaki sposób ją zaaranżować, by dopasowała się do innych pomieszczeń industrialnych? Na co zwrócić uwagę?

Styl loftowy – co to?

Styl loftowy inaczej nazywany stylem industrialnym. Swoją nazwę zawdzięcza oczywiście typowym mieszkaniu aranżowanym w starszych zabudowach pofabrycznych lub w magazynach, bardzo często na poddaszu. Co ciekawe, typowe lofty pojawiły się głównie w Europy Zachodniej w latach 80 i 90. Styl industrialny wyróżnia się raczej surowością i ascetycznym wyglądem. Mimo to bardzo często stanowi swego rodzaju bazę do ciekawej dekoracji pomieszczeń. Meble industrialne są dosyć proste, bardzo dużo w nich elementów stalowych, dominuje czerń, pomarańcz i faktura cegły.

Kuchnia w stylu loftowym

W obecnych czasach dość łatwo można urządzić kuchnię w stylu loftowym, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele różnorodnych mebli, które wpasują się idealnie w ten trend. Meble te są zwykle proste, najczęściej koloru czarnego lub ciemnego. Składają się również z elementów metalowych nawiązujących do industrializmu. Na jakie meble warto się zatem zdecydować? Koniecznie trzeba kupić typowy stół industrialny, krzesła, a także skupić się na dodatkach.

Dodatki do kuchni w stylu loftowym

Dodatki do kuchni w stylu loftowym powinny kojarzyć się z przeszłością poprzemysłową, ale także być przede wszystkim nowoczesne. Warto postawić na srebrno-czarne akcesoria lub też ciemne, wykończone metalowymi elementami. Świetnie będą wyglądać wazony w stylu industrialnym, obrazy, oraz ascetyczne lampy. Na pewno ciekawym elementem będzie wykonanie okładziny imitującej cegłę. Nie da się ukryć, że jest to materiał, który typowo kojarzy się z industrialnymi i poprzemysłowymi wnętrzami. Niektórzy dekoratorzy wnętrz decydują się również na użycie prawdziwej cegły w kuchni, zwłaszcza jeśli pomieszczenie to jest połączone z jadalnią. Niewielka ścianka wykonana z cegły prezentuje się naprawdę świetnie w kuchniach typowo loftowych.

Kuchnia w loftach – gdzie wykorzystać?

Co ciekawe, dużą zaletą stylu loftowego jest to, że można go wykorzystywać zarówno w większych, jak i mniejszych przestrzeniach, ponieważ meble i dodatki nie przytłaczają swoim charakterem. Bardzo często są to elementy proste, ale jednocześnie bardzo piękne. Nieważne zatem czy Twoja kuchnia jest duża, czy mała, śmiało możesz urządzić ją w stylu industrialnym.

Co ciekawe, bardzo dużo osób dzisiaj decyduje się na innowacyjną aranżację kuchni stylu loftowym, dodając akcesoria, które przełamują nieco tę surowość. Świetnie sprawdza się drewno lub jeden akcent kolorystyczny, który będzie stanowił wyróżnik między czernią, a srebrnym odcieniem metalu.

Jak urządzić zatem kuchnię loftową? Obecnie na rynku jest bardzo dużo różnorodnych mebli kuchennych produkowanych w stylu industrialnym. Dzięki temu bardzo łatwo można zaaranżować przestrzeń według własnego pomysłu. Nie da się ukryć, że jest to styl niezwykle popularny, który może stanowić także bazę do całkowicie indywidualnej aranżacji tego pomieszczenia.