• 30 kwietnia, 2021
  • -

Ścianka medialna to miejsce, na którym  bardzo często skupiamy wzrok – właśnie dlatego jej aranżacja powinna być dobrze przemyślana. Czym jest ścianka medialna? Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę podczas jej  przygotowywania? Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Czym jest ścianka medialna?

Ścianka medialna to nic innego jak ściana, na której umieszczony jest telewizor, zazwyczaj znajduje się ona w salonie, naprzeciwko kanapy bądź narożnika. Na aranżację ścianki medialnej poświęcić można całą ścianę bądź jej określoną część. Ścianki  telewizyjne aranżowane są także w sypialniach, a także w pokojach relaksu czy w salach konferencyjnych.

Jak zaaranżować ściankę medialną?

Przede wszystkim warto zacząć od analizy indywidualnych potrzeb i preferencji. Przemyśleć, ile miejsca możemy przeznaczyć na ściankę telewizyjną, zdecydować czy chcemy zamontować telewizor na ścianie, ustawić go na szafce RTV czy może wkomponować w meblościankę. Kolejna sprawa to kable i przewody – najlepiej, żeby były ukryte, wtedy nie wpłyną na estetykę ścianki.

Design ścianki

Kolejna kwestia to design ścianki ‒ tutaj możliwości jest naprawdę wiele. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na montaż gustownej tapety, cegły klinkierowej, tynk strukturalny, kamień naturalny, beton architektoniczny bądź na zwykłą farbę. Telewizor mażemy ustawić na pięknej drewnianej szafce, bądź za pomocą specjalnego uchwytu przymocować do ściany. W pobliżu ścianki ustawić możemy dowolne dodatki, na przykład lampę, rośliny i wiele innych.

Ścianka medialna – na co zwrócić uwagę?

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas aranżacji omawianej ścianki? Warto postawić na stonowane, delikatne kolory. Jaskrawe barwy będą męczące dla oczu i obniżą komfort oglądania telewizji. Ścianka powinna też współgrać z innymi elementami wystroju.

Podsumowanie

Ścianka medialna, inaczej ścianka telewizyjna, to nic innego, jak ścianka, na której umieszczony jest telewizor. Stanowi ona istotny element aranżacji salonu, i jest miejscem, na którym często skupiamy wzrok. Ścianka najczęściej znajduje się naprzeciwko kanapy – wtedy telewizję ogląda się najwygodniej.