• 30 kwietnia, 2022
  • -

Kuchnia klasyczna czy warto ją wybrać?

Określenie stylu kuchni to jeden z najważniejszych etapów urządzania tego typu pomieszczenia. Wybierając meble na wymiar do kuchni najlepiej jest kierować się własnymi odczuciami bo przecież każdy z nas preferuje inny gust. Stoisz właśnie przed wyborem:  kuchnia klasyczna czy kuchnia nowoczesna to bardzo dobrze trafiłeś, postaramy się doradzić i wybrać kuchnie Twoich marzeń !

Kuchnia klasyczna dla kogo ?

Kuchnia klasyczna wybierana jest najczęściej przez tradycjonalistów, którzy chcą, aby pomieszczenia były klimatyczne i przytulne, ale również funkcjonalne. Styl kuchni klasycznej to zupełne przeciwieństwo chłodnego, nowoczesnego minimalizmu. Takie kuchnie często wspominamy z dzieciństwa, znajdziemy tu dużo detali i zdobień, które zastosowane w umiarze, wzbogacają wnętrze. Meble klasyczne wykonane są często w kolorze bieli lub drewna, jak w przypadku wykonanej przez nas kuchnia CLASSIC. Bardzo często stosowane w kuchniach klasycznych są fronty, które mają delikatne zagłębienia i żłobienia, popularne są również ozdobne uchwyty. Liczne przeszklenia, czy otwarte szafki to dodatkowych urok w kuchniach klasycznych, tu musi się dużo dziać !

Kuchnia CLASSIC – styl klasyczny uwielbia naturalne materiały

Kuchnia klasyczna subtelnie łączy tradycję z ponadczasową elegancją. Nie boi się zdobień, ale ceni harmonię i dobry smak, tutaj żaden element wystroju, ani żadne zdobienie czy dodatkowy detal nie dominuje. Warto pamiętać, że styl klasyczny uwielbia naturalne materiały, dlatego w kuchni urządzonej w tym właśnie stylu muszą znaleźć się drewniane blaty, kafelki czy cegła na ścianie.

Kuchnia klasyczna może mieć również nowoczesny charakter

 

Kuchnia to serce każdego domu. To pomieszczenie, które przyciąga zapachem, ciepłem i wyjątkową atmosferą. Styl klasyczny w kuchni nigdy nie przeminie. Taka kuchnia jest ponadczasowa, nie ulega modom. Przy wyborze kuchni, ale również innych mebli na wymiar warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Zapraszamy do kontaktu z ZAAR meble na wymiar bielsko, jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa projekt mebli na wymiar online bez konieczności Państwa wychodzenia z domu.