• 1 lutego, 2021
  • -

Aranżacja kuchni nie jest najprostszym zadaniem, w końcu takie pomieszczenie powinno być funkcjonalne i ergonomiczne, ale też wyróżniać się designem. Wiele osób, w trosce o to, by każdy element był w 100% dopasowany, decyduje się na meble na wymiar. Czy to dobre rozwiązanie? Poniżej kilak informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Meble na wymiar do kuchni ‒ zalety

Zakup mebli na wymiar to dość spora inwestycja, ale inwestycja, która ma naprawdę wiele zalet. Poniżej najważniejsze z nich:

  • Idealne dopasowanie do przestrzeni ‒ meble na wymiar będą idealnie dopasowane do danej przestrzeni. W przypadku gotowych szaf i szafek nie uzyskamy takiego efektu. Co więcej, w przypadku szaf i szafek kuchennych  na wymiar nie ma mowy o szparach czy przerwach, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też zabierają cenną przestrzeń.
  • Zamaskowanie ewentualnych mankamentów ‒ meble na wymiar umożliwią zamaskowanie ewentualnych mankamentów kuchni, na przykład kominów, skośnych ścian, wnęk i innych. Jeśli aranżujemy niewielką kuchnię, możemy zdecydować się na zabudowę górną aż po sam sufit, dzięki temu wykorzystamy każdy centymetr przestrzeni.
  • Indywidualny projekt ‒ meble na wymiar to meble dopasowane do potrzeb inwestora. Mamy tutaj dowolność w zakresie odcieni mebli, rozstawu półek, typu uchwytów, montażu oświetlenia zadaniowego, typu blatów i wielu innych kwestii. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na szafki górne przeszklone, otwarte, o różnych wielkościach. Wszytko to sprawia, że meble będą dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy i niepowtarzalne.
  • Zabudowa sprzętów AGD ‒ kupując meble na wymiar, możemy zdecydować się na zabudowę sprzętów AGD, między innymi lodówki, mikrofalówki, zmywarki, pralki.
  • Wyposażenie dodatkowe – kupując meble na wymiar mamy też wiele możliwości dotyczących wyposażenia dodatkowego, na przykład diod Led, halogenów, elektrycznego systemu otwierania i innych.
  • Wysoka jakość ‒ warto tutaj wspomnieć o jakości mebli wykonywanych na wymiar. Fachowcy realizujący zlecenie zazwyczaj współpracują z zaufanymi dostawcami i dbają o to, by meble wyróżniały się trwałością i najwyższą jakością wykonania.

Podsumowanie

Meble na wymiar to meble, które mają wiele zalet, przede wszystkim są idealnie dopasowane do przestrzeni, umożliwiają ukrycie wszelkiego typu mankamentów i wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Co więcej, kupując meble kuchenne na wymiar, mamy dużą dowolność w zakresie typu szafek ich wielkości, koloru, zdobień, uchwytów i każdej innej kwestii.